Jednym z błędów, które możesz popełnić w prowadzeniu działalności, jest nieodpowiedni wybór firmy lub osoby odpowiedzialnej za księgowość. Jeżeli zakładasz firmę, dobrze wybierz księgowość, a jeśli już jesteś przedsiębiorcą, zastanów się nad tym, czy nie warto czegoś zmienić. Zły wybór doprowadzi do zmarnowania dużej ilości czasu na tłumaczenie się w ZUSIE lub urzędzie skarbowym. Natomiast dobra i profesjonalna obsługa księgowa jest skarbem przedsiębiorcy, pozwala skupić twoją uwagę na rozwoju firmy, a nie zagrożeniach wynikających z przepisów.

Znajdź u nas swojego księgowego i rozwijaj swój biznes. Kieruj się kilkoma zasadami:

 • Znajdź księgową ze stałym kontaktem

Pierwsze spotkania mogą być długie, aby podjąć kluczowe decyzje w Twoim biznesie. Współpraca z księgową to jest budowanie długofalowej relacji. Taką relację buduje przez rozmowy i wspólne cele biznesowe.

 • Sprawdź opinie

Każdy z nas chce podejmować tylko dobre decyzje. Sprawdź recenzje i w oparciu o nią dokonaj wyboru. Dobrzy księgowi posiadają dobre opinie od zadowolonych klientów.

 • Wybierz kilka interesujących ofert

Wybierz kilka ofert i wykonaj telefony. Zwróć uwagę na obsługę i zachowanie potencjalnych współpracowników.         

 • Umów się na rozmowę przez komunikator

Aktualna sytuacja w jakiej się znajdujemy, utrudnia nam bezpośredni kontakt w przyszłym pracownikiem, w związku z czym, skorzystaj z rozmowy przez komunikator z użyciem kamery, który doprowadzi do powstania prawidłowej relacji.

 • Omów zakres wykonywanych czynności oraz warunki finansowe

Podejmij ustalenia związane z zakresem wykonywanych czynności. Uzgodnij czy istnieje możliwość rozszerzenia usług w późniejszym czasie. Ustal cenę za wykonane działania oraz sposób i termin płatności.

 • Sprawdź umowę

Przed podpisaniem umowy sprawdź czy wasze ustalenia zostały w niej zawarte. Sprawdź ewentualny proces rezygnacji z usług.

Czy ten artykuł był pomocny?


Zostawiając opinię pomożesz nam udoskonalić
publikowane przez nas treści.
Czym się kierować przy wyborze księgowego? Jednym z błędów, które możesz popełnić w prowadzeniu działalności, jest nieodpowiedni wybór firmy lub osoby odpowiedzialnej za księgowość. Jeżeli zakładasz firmę, dobrze wybierz księgowość, a jeśli już jesteś przedsiębiorcą, zastanów się nad tym, czy nie warto czegoś zmienić. Zły wybór doprowadzi do zmarnowania dużej ilości czasu na tłumaczenie się w ZUSIE lub urzędzie skarbowym. Natomiast […]
5 1 5 1

.

Komentarze

 • Maciek
  Odpowiedz

  Dzieki za pomoc.!

 • Ola
  Odpowiedz

  Dobrze wiedzieć, ale uważam że jednak warto nad taką decyzją porządnie się zastanowić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.