Jednym z błędów, które możesz popełnić w prowadzeniu działalności, jest nieodpowiedni wybór firmy lub osoby odpowiedzialnej za księgowość. Jeżeli zakładasz firmę, dobrze wybierz księgowość, a jeśli już jesteś przedsiębiorcą, zastanów się nad tym, czy nie warto czegoś zmienić. Zły wybór doprowadzi do zmarnowania dużej ilości czasu na tłumaczenie się w ZUSIE lub urzędzie skarbowym. Natomiast dobra i profesjonalna obsługa księgowa jest skarbem przedsiębiorcy, pozwala skupić twoją uwagę na rozwoju firmy, a nie zagrożeniach wynikających z przepisów.

Znajdź u nas swojego księgowego i rozwijaj swój biznes. Kieruj się kilkoma zasadami:

 • Znajdź księgową ze stałym kontaktem

Pierwsze spotkania mogą być długie, aby podjąć kluczowe decyzje w Twoim biznesie. Współpraca z księgową to jest budowanie długofalowej relacji. Taką relację buduje przez rozmowy i wspólne cele biznesowe.

 • Sprawdź opinie

Każdy z nas chce podejmować tylko dobre decyzje. Sprawdź recenzje i w oparciu o nią dokonaj wyboru. Dobrzy księgowi posiadają dobre opinie od zadowolonych klientów.

 • Wybierz kilka interesujących ofert

Wybierz kilka ofert i wykonaj telefony. Zwróć uwagę na obsługę i zachowanie potencjalnych współpracowników.         

 • Umów się na rozmowę przez komunikator

Aktualna sytuacja w jakiej się znajdujemy, utrudnia nam bezpośredni kontakt w przyszłym pracownikiem, w związku z czym, skorzystaj z rozmowy przez komunikator z użyciem kamery, który doprowadzi do powstania prawidłowej relacji.

 • Omów zakres wykonywanych czynności oraz warunki finansowe

Podejmij ustalenia związane z zakresem wykonywanych czynności. Uzgodnij czy istnieje możliwość rozszerzenia usług w późniejszym czasie. Ustal cenę za wykonane działania oraz sposób i termin płatności.

 • Sprawdź umowę

Przed podpisaniem umowy sprawdź czy wasze ustalenia zostały w niej zawarte. Sprawdź ewentualny proces rezygnacji z usług.

Czy ten artykuł był pomocny?


Zostawiając opinię pomożesz nam udoskonalić
publikowane przez nas treści.
Czym się kierować przy wyborze księgowego? Jednym z błędów, które możesz popełnić w prowadzeniu działalności, jest nieodpowiedni wybór firmy lub osoby odpowiedzialnej za księgowość. Jeżeli zakładasz firmę, dobrze wybierz księgowość, a jeśli już jesteś przedsiębiorcą, zastanów się nad tym, czy nie warto czegoś zmienić. Zły wybór doprowadzi do zmarnowania dużej ilości czasu na tłumaczenie się w ZUSIE lub urzędzie skarbowym. Natomiast […]
5 1 5 1

.

Komentarze

 • Maciek
  Odpowiedz

  Dzieki za pomoc.!

 • Ola
  Odpowiedz

  Dobrze wiedzieć, ale uważam że jednak warto nad taką decyzją porządnie się zastanowić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.